Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.týden

22. 9. 2013

 

4.týden, 23.9.2013

Opět jsme pokračovali v bruslení. Ve čtvrtek jsme měli smůlu, začalo pršet a lekce neproběhla. S trenérkami jsme se dohodly, že nám hodinu nahradí, dám vědět kdy to bude. Tento týden má být pěkné počasí, tak doufám, že si tentokrát zabruslíme.

Pozdní příchody žáků už jsou ojedinělé, tak je prima, že můžeme hodiny začínat včas.

Opět vás prosím, podepisujte dětem ŽK, Sdělení rodičům a D.Ú., budu tak vědět, že vám děti všechny zprávy ukazují a že jste viděli i práci dětí ve škole

(v pracovních sešitech, školních sešitech i v deskách). V pondělí nebo někdy až v úterý mají děti ve „Sdělení“ vždy novou zprávu. Můžete si ji přečíst i na stránkách naší třídy. Zvláště to můžete využít, když je vaše dítě nemocné a nechodí do školy.

Moc vás ještě prosím, pokud cokoliv potřebujete řešit, zavolejte mi nebo pošlete e-mail.

Posílám vám k nahlédnutí diktátový sešit. Také jej podepište a dohlédněte, prosím, aby žáci provedli opravu.

Ještě do konce září budeme opakovat ve všech předmětech. V matematice jsme se minulý týden zaměřili hlavně na sl. ú. Základní jednoduché vyřešili všichni, mnozí si poradili i s těmi složitějšími. Někteří žáci si musí dávat pozor na to, aby si přesně přečetli text.V českém jazyce jsme opakovali hlavně i,y po měkkých a tvrdých souhláskách. Toto učivo dětem problémy nedělá, chybují v něm málo.

Mnozí žáci udělali velký pokrok ve čtení. Někteří však stále zápasí s plynulostí. Je nutné, aby všichni ještě pravidelně doma nahlas četli, alespoň chvilku (v ideálním případě denně). Pokud je domácí úkol ze čtení, dohlédněte, prosím, aby děti text natrénovaly opravdu plynule, se správným klesáním hlasu na konci věty a se správným čtením předložek. Děti by už také měly číst výrazně s přednesem (rychlé drmolení není správné čtení).

Děti si mohou nosit do školy svoji knihu, pokud rychle splní úkol, mohou si ji číst.